roztargniony ciekawy katalog

hydrolat do czego

0
Posted in zdrowie By admin

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie wykorzystywane, albowiem mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i odpowiednio ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a odpowiednio element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku lub rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dopasować według ulubionego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jednakowoż i o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.